Держава як інвестор: перший рік підтримки українського бізнесу з програмою мікрогрантів «Власна справа»

27 та 28 липня Міністерство Економіки України та проєкт єРобота відмітили річницю зі старту програми мікрогрантів для бізнесу «Власна справа».

Рівно рік тому, протягом всього двох тижнів, вдалось дати старт потужній ініціативі з підтримки та розвитку економіки України через допомогу мікробізнесу.

«До початку повномасштабного вторгнення, мікробізнес формував до 40% ВВП країни і ми робимо все, щоб підтримати та поновити діяльність цієї ланки бізнесу в Україні» – зауважив, під час відкриття програми заходу, Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль та відмітив позитивні тренди у діловій активності країни.

Пані Перша віцепрем’єр-міністерка — Міністерка економіки Юлія Свириденко почала свою промову з подяки всім партнерам, які повірили у ініціативу важливості підтримки українського бізнесу під час війни та анонсувала нові програми, які також включають ініціативи зі сприяння розвитку проєктів ветеранів та sustainable – напрямку. Пані Посолка США в Україні Бріджит Брінк відмітила мужність українського народу у супротиві російській агресії та зауважила, що пишається можливістю стояти пліч-о-пліч у цей важкий час з народом України та підтримувати програми розвитку бізнесу у цей критичний момент.

«Власна справа» - програма надання мікрогрантів задля підтримки підприємців України. Гранти надаються для розвитку як сталих, так і нових бізнесів. За рік роботи, програмою підтримано 6000+ бізнесів та створено 14000 нових робочих місць. Програма мікрогрантів «Власна справа» реалізується Міністерством економіки України у межах проєкту єРобота за підтримки агентства США з міжнародного розвитку, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», єдиного порталу державних послуг Дія, Кабінету Міністрів України, Державної служби зайнятості та ПАТ Ощадбанк.

В межах державної програми «Власна справа» ви можете надсилати заявки задля отримання гранту від 50000 грн до 250000 грн.

Кінцевий строк подання заявок - 19.11.2023 р., визначається відповідно до конкретного запиту подання заявки. Формування заяв відбувається через портал Дія. «Власна справа» - це безповоротна фінансова допомога, але вона супроводжується зобовʼязаннями звітності та цільового використання коштів. На робочих дискусіях було представлено багато цікавих кейсів також від жінок-підприємниць. Програма мікрогратів «Власна справа» та Міністерство економіки України – є стратегічними партнерами безкоштовної медіа-підтримки ОБЛИЧЧЯ ВІРИ від Marie Claire Business.

ОБЛИЧЧЯ ВІРИ – це національний лістинг жінок-підприємниць, які розпочали або релокували свою справу під час першого року повномасштабної війни. Заповнити заявку на підтримку можна тут. (вшити лінку на форму).